Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Dejiny brančského futbalu

Dejiny brančského futbalu

 

   
    Počiatky brančského futbalu sa spájajú s rokmi 1935-1936. Prvú futbalovú loptu do obce priniesol vtedajší pán farár Anton Beňuška, ktorý spolu s učiteľom Ladislavom Ulrichom viedli Brančanov k tejto hre. O futbal bol veľký záujem. Hralo sa všade – na dvoroch, na obecných priestranstvách, na lúkach, jamy na hlinu sa premenili na štadióny. Kopalo sa do malých kameňov, do škatúľ, ale najčastejšie do lôpt, ktoré deti zhotovili z pančúch vypchatých handrami. Bola to príjemná hra a zábava pre deti a mládež.
     S organizovaným futbalom sa začalo za existencie prvej Slovenskej republiky. Organizátorom futbalových turnajov bol gróf Ján Esterházy. Do súťaží bolo zapojených 16 obcí. Za súpermi sa cestovalo konskými povozmi, bicyklami, pešo, ale i autom, ktoré mal v tých časoch brančský mlynár Pán Pulman.
     Medzi prvými futbalistami boli: Láng Jozef, Láng Ladisalv, Šima Pavol, Lőrincz Štefan, Hlásni Vojtech, Majerčík Štefan, Gúcky Rudolf, Lőrincz František, Lőrincz Jozef, Tóth Koloman, Bádovský Jozef st., Pintér Vojtech. Medzi prvých funkcionárov patrili Jozef Bárci a Štefan Morvay.

 

    


 

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

webygroup
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka